درون از بیرون/ نمایشگاه عکس ارمغان خلج

 

نمایشگاه عکس‌های ارمغان خلج با عنوان «درون از بیرون» از روز جمعه ۲۵ فروردین‌ماه ۹۶، ساعت ۱۶ در گالری فردا گشایش می‌یابد.

   در این نمایشگاه بیش از ۳۰ اثر از این هنرمند از چهره‌های درهم رفته و مچاله شده  به نمایش گذاشته می‌شود. ارمغان خلج در بیانیه‌ی این نمایشگاه می‌نویسد:

   «صورت عرصه‌ی بروز احوالات درونی و نمود جدایی‌ناپذیری از هویّت انسان است؛ شناسه‌ای‌ ست که انگاره‌های ذهنی دیگران از او را نمایندگی می‌کند و بخش عریانی از کیستی اوست که نمی‌تواند انکار یا کتمانش کند؛ به همین‌دلیل فشردن، پیچاندن و درهم‌شکستن تدریجی و از سوی دیگر مکانیزم مواجهه‌ی با آن می‌تواند در سطوح و از زوایای متفاوت مورد تامّل قرار گیرد.

   اما این مجموعه قصد دارد پا را از ایجاد، ثبت و آگراندیسمان دفرمگی و ناهنجاری در صور صورت انسانی فراتر گذاشته و به درون بپردازد؛ درونی که به استعاره‌ی صورت و با تکیه بر جایگاه ویژه‌ی ایماژها و شبکه‌ی معنایی درهم‌تنیده و گسترده‌ی مربوط به آن در ذهن، نمودی بیرونی یافته است.

   «درون از بیرون» که اولین ثبت‌های آن به سال ۱۳۹۱ بازمی‌گردد، تلاشی ست برای تجسم بخشیدن به تعادل بر‌هم‌خورده و نظم به‌هم‌ریخته‌ی درونی انسان که با شیوه‌ی ارائه‌ای دو‌فازی قصد دارد مخاطب و تصاویر را در دو موضع و با دو نحوه‌ی مواجهه‌ی متفاوت در معرض یکدیگر قرار دهد؛ در رودررویی انسان با تصاویر صورت/صورت‌هایی درهم‌فشرده، خمیده و در اعوجاج رها شده…»

   بازدید از این نمایشگاه تا روز پنج‌شنبه ۳۱ فروردین‌ماه ۹۶ از ساعت ۱۶ تا ۱۹:۳۰ در گالری فردا به‌نشانی تهران، خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک ۲، واحد ۲ ادامه دارد.

منبع سایت عکاسی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *