نمایشگاه عکس بهروز بقایی

 

 

نمایشگاه عکس بهروز بقایی تحت عنوان «اَ…، عکاشی»، جمعه 3 دی 1395 در گالری شلمان گشایش یافت. این نمایشگاه شامل 23 عکس در ابعاد 40*30 است که به شیوه پانینگ (Panning) یا‌‌ همان حرکت دوربین هنگام عکاسی خلق شده‌اند.

بهروز بقایی درباره علاقه خود به عکاسی و روند شکل گیری این مجموعه می‌گوید: من از نوجوانی عکاسی می‌کردم و به نظرم خیلی جذاب می‌آمد، چه عکس‌هایی که جنبه یادگاری داشت و چه آنهایی که حرفه‌ای‌تر یا به قول خودمان هنری در آن داشت. جذابیت عکس برای من مانند نقاشی کردن است و لذت خاصی در وجودش هست که خود هنرمند به آن کاملا واقف است. در واقع اگر بخواهم در مورد زمانی که برای عکاسی این مجموعه گذاشته شده بگویم باید به حدود 5 تا 7 سال اشاره کنم، در واقع از زمانیکه دوربین وارد گوشی‌های همراه شد.

این هنرمند سینما و تلویزیون درباره هدف اجرای این آثار افزود: اگر بخواهم درمورد هدفم از عکاسی و نمایش گذاشتن این مجموعه بگویم چیزی جز این جمله نخواهد بود که اینجوری هم می‌شود نگاه کرد. هم چنین درباره دلیل انتخاب این عنوان و مفهوم آن برای این مجموعه می‌گوید: واژه «عکاشی» را اولین بار ابراهیم حقیقی بر روی عکس‌هایش گذاشت و تنها عنوانی که خیلی نزدیک به مجموعه نهایی بود که منظور و حس مرا هم نسبت به فضای عکس‌ها برساند، در واقع همین عنوان بود.

بازدید از این نمایشگاه تا 8 دی ماه از ساعت 16 تا 20 ادامه دارد.

گالری شلمان: تهران، میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبار غربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک 27، واحد 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *